Historické tabulky:

Historie Dobrušský Pohár ve futsalu (dříve malém fotbalu):

 malá rekapitulace od "prezidenta" klubu

Dovolte mi, abych Vám představil historii našeho futsalového turnaje, který tradičně a už poměrně dost let, vždy na rozhraní měsíce července a srpna, pořádá klub malého fotbalu a futsalu F.C. Santus Dobruška. Bude to taková "procházka" po jednotlivých ročnících DoPo, spojená s různými zajímavostmi toho kterého ročníku. Předtím však ještě pár řádků o tom, proč vlastně tento turnaj vznikl.

Psal se rok 1988, náš tým v té době jezdil pouze po turnajích po celých Čechách. Žádná pravidelná soutěž se tehdy na okrese nehrála. Turnajů, zvlášť ve východních Čechách, bylo pomálu, a tak nás napadlo, proč to nezkusit u nás v Dobrušce. U "konkurence" jsme okoukali, jak na to, vymysleli systém a zdálo se, že vše půjde hladce. Nešlo. První a největší problém bylo hřiště. Našlo se v Křovicích, a to i s pořadatelským sborem. Dnes vidíme, že lépe to pro rozjezd turnaje nemohlo dopadnout. Proto i tímto děkujeme "Křovičákům", zvlášť panu Josefu Bartošovi, který se tehdy o vše zasloužil.

1. ročník 1989    24 mužstev - vítěz C.K. Fugas Hradec Králové. Zajímavost a doklad toho, že už od začátku k nám jezdila výborná mužstva, třetí místo obsadil BTK Rumpál Prachatice, dnes účastník 1. ligy futsalu.

2. ročník 1990     opět v Křovicích - 42 mužstev - vítěz F.C. Orel Zbečník. Zajímavost - zatím nejvzdálenější účastník turnaje Sporting Club Portego Vicenza z Itálie. Protože zájem o turnaj neustále stoupal a v Křovicích začínalo být "těsno", nezbylo než se rozejít a hledat jinde. Volba padla na Městský stadion a jeho druhou tréninkovou plochu. Spolupořadatelem se stal tehdy velmi populární klub Real Dobruška v čele s Mirkem Sixtou.

3. ročník 1991    47 mužstev - vítěz Kanárci Bohuslavice nad Metují. Zajímavost - tentokrát pořadatelská, poprvé byla použita jako centrum turnaje populární maringotka, "tahali" jsme ji s sebou po čtyři roky.

4. ročník 1992    45 týmů - vítěz Kanárci Bohuslavice nad Metují. Tento rok jsme se přestěhovali o kousek dál na první tréninkové hřiště, bylo velké vedro a pořádali jsme už zcela sami. Zjistili jsme, že tento prostor nevyhovuje pořádání takovéto akce. A hledalo se dál.

5. ročník 1993    45 týmů - vítěz Kanárci Bohuslavice nad Metují. Našli jsme nové působiště. Turnaj se poprvé a jak se vidělo později, nadlouho "usadil" díky pochopení vedení školy na hřišti za gymnáziem v Pulické ulici. Zajímavost tohoto ročníku bylo třetí vítězství v řadě týmu Bohuslavic, mužstva soustředěného kolem bratří Ulichů, týmu, který po tři roky bavil diváky krásnou hrou.

6. ročník 1994    45 týmů - vítěz F.C. Orel Zbečník. Orel opakuje své vítězství z druhého ročníku. Zajímavost - poprvé skončilo finále bez branek a o vítězi rozhodla až jedenáctá penalta a poprvé jsme neměli jednoho, ale hned tři nejlepší střelce. A ještě drobnost, zatím nejpozdější konec posledního utkání v sobotu – 20:50 hod!

7. ročník 1995    45 týmů - vítěz F.C. Beton Jeseník. Vítězství se "dočkal" tým, který o to usiloval od prvního ročníku a završil ho skvělou hrou v celém průběhu turnaje.

8. ročník 1996        59 týmů - vítěz Železárny Velký Šenov. Tento ročník byl zvláštní tím, že jsme se rozhodli vyhovět všem zájemcům. Znamenalo to uspořádat o týden napřed předkolo pro Východočechy a celý průběh byl pořadatelsky velmi náročný. Bylo rozhodnuto, že tento systém už nebudeme opakovat.

9. ročník 1997    55 týmů - vítěz H.C. Puci Trutnov. Zajímavostí tentokrát byla účast jedné hráčky - Moniky Pavlíkové, hrající za F.C. Louka Košťany, která nebyla jen do počtu, ale zapsala se i do tabulky střelců. Něco ze statistiky - padlo 310 gólů (průměr 2,4 na zápas) a mimo hřiště 25 sudů piva!

1998    povodeň - turnaj se nekonal

10. ročník 1999  46 týmů - vítěz AC Údolí Hladu Hradec Králové. Byl vytvořen nový hrací systém, který se ukázal být velice zajímavým. Stále hrajeme pětičlenné základní skupiny, stále v čele rozhodcovského sboru pan Jaroslav Knapek a stále pro domácí dobrušské týmy končí turnaj nejlépe ve čtvrtfinále. A nakonec - zajímavost - 11 absencí týmů a vše bez omluvy - a trochu ze statistiky - střelecký rekord 18 gólů - K.Mulač z týmu F.K. Claudius Hradec Králové.

11. ročník 2000  47 týmů - vítěz F.C. Orel Zbečník. Konec století a vypadalo to i na konec turnaje! Vše bylo v řeči počasí, od začátku do konce v dešti. Totálně zničená hrací plocha už po sobotě! V neděli od čtvrtfinále už jenom penaltové rozstřely. Hřiště jsme obnovovali dva měsíce a stejně to bylo k ničemu. Z rozhodnutí vedení školy - výpověď!

12. ročník 2001  42 týmů - vítěz Miláno Jaroměř. Po letech zpět na Městském stadionu, koho by to napadlo!? Ovšem ve zcela nových podmínkách, tvoří se nový futsalový areál. Trávníky nově zasety, tudíž je nutno použít nové (14 dní) tréninkové hřiště s hlinitopísčitým povrchem. Turnaj je okamžitě překřtěn na plážový, bylo velké vedro a písek opravdu velmi hluboký… Proto přišlo vhod i naše zbrusu nové občerstvovací centrum. A samozřejmě skvělá obsluha díky našim dámám a přátelům (prodejte si za víkend 21 sudů piva, cca 200l nealko a 100 kg párků, o ostatním nemluvě…). Nakonec - poprvé byla udělena cena Fair play (Sport Drnovice) pojmenovaná po naší zesnulé kamarádce Hance Doubkové.

13. ročník 2002  32 týmů - vítěz A.C. Údolí Hladu Hradec Králové. Důsledkem loňského "plážového" ročníku byla jedna z nejnižších účastí vůbec. Ale kdo nebyl, mohl jenom litovat! Na tak "sametových" trávnících nikdo ze zúčastněných ještě nehrál. To tvrdili vesměs všichni. A k tomu vysoká úroveň tohoto ročníku, na čele s hradeckým Údolím Hladu. To bylo pokoukání! Závěr - správce měl skvěle posečeno a opět bylo objednáno parádní počasí.

14. ročník 2003  49 týmů - vítěz F.C. Orel Zbečník. Padl rekord v počtu vítězství. Orel vyhrál počtvrté a případným následovníkům nasadil laťku hodně vysoko. Celkem se odehrálo 152 utkání v úmorném vedru, které panovalo celý víkend. Od účastníků závěrečných bojů to byl tentokrát víc než heroický výkon.

15. ročník 2004  63 týmů - vítěz Gamaspol Jeseník. Rekordy kam se jen podíváte. Počet týmů ve dvou dnech, hráči plus diváci v počtu cca 900 lidí, poprvé se hrálo na sedmi hřištích najednou, byl vyrovnán střelecký rekord K. Mulače z roku 1999 - 18 gólů. Dostihl ho David Placák (Sextons Hradec Králové), tento hráč nastolil i nový rekord - dvakrát sám zařídil všechny branky svého týmu (5 a 6). Odehrálo se 196 zápasů, domácí tým ve čtvrtfinále, no a mimo hřiště padlo 26 sudů Gambrinusu, 140 kg párků, 10 sudů limonád a hromada dalších pochutin. Tak snad jenom - škoda toho deště v sobotu.

16. ročník 2005      60 týmů – vítěz Gamaspol Jeseník. Tým z Jeseníku se zapsal do bohaté historie turnaje jako druhý celek, kterému se podařilo obhájit vítězství. V play off skončilo hned šest zápasu nerozhodně,  a tak na řadu přišly divácky atraktivní penaltové rozstřely. Cenu fair play nesoucí jméno Hany Doubkové, zesnulé příznivkyně pořadatelského Santusu, si z Dobrušky odvezl celek Indiana Plumlov. Kanonýrem turnaje se stal autor 12 branek Jiří Márinka z vítězného mužstva. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jiří Paikert (Sextons) a cenu pro nejužitečnějšího hráče převzal Libor Bezděk z brněnské Fauny.

17. ročník 2006      51 týmů - vítěz F.C.S. Dobruška. Poprvé v sedmnáctileté historii Dobrušského poháru - turnaje v malém fotbalu, se do finále probojoval domácí tým a hned byl úspěšný. Když ve finále zdolali až po nesmírně dramatickém penaltovém rozstřelu obhájce cenné trofeje Gamaspol Jeseník 2:1 a překazili jim útok na zlatý hattrick. Cenu pro nejužitečnějšího hráče převzal Michal Růžička z týmu CSKA Výšina. Kanonýrem se stal autor čtrnácti gólů Jiří Babica z týmu FC Beton Jeseník. Střelec královéhradeckého Frantic Dogs Dominik Mitana, jenž se v utkání proti SDF blýskl rekordními osmi góly, se nakonec zastavil na třinácti přesných zásazích. Cenu fair play se pořadatelé z FC Santus Dobruška rozhodli udělit královéhradeckému celku AC Sextons 94 Hradec Králové.

18. ročník 2007      64 týmů – vítěz Indiana Plumlov. Zajímavostí turnaje je, že ve třinácti základních skupinách, tedy ve 125 zápasech padlo celkem 498 branek. To jsou v průměru necelé čtyři branky na utkání. Osmifinálové zápasy se staly osudné týmu Olympia Bruntál, který byl považován za favorita turnaje. Vyřadil jej celek Hotel Metuje Nové Město nad Metují, který nakonec skončil na čtvrtém místě. Na třetím místě skončilo 1. DFK Slaný. Ve finále se utkaly Indiana Plumlov a Ivánek & Company. Zde se povedl týmu Indiana Plumlov husarský kousek. Přibližně v polovině utkání byl pro tento tým nepříznivý výsledek 0:2, aby nakonec otočil na 3:2. Finálové utkání s takovýmto zvratem Dobrušský pohár dlouho nezažil. Celkem padlo 654 branek ve 187 utkáních. Dalších 30 branek padlo při penaltových rozstřelech.

19. ročník 2008      68 týmů – vítěz Ivánek & Company. Rekordní počet 68 týmů. Před dvěma lety se na Dobrušském poháru objevili poprvé a hned dosáhli na pomyslné bronzové medaile. Vloni byli stříbrní a letos vystoupili až na samotný vrchol... Vítězem 19. ročníku dvoudenního turnaje ve futsalu se stali hráči týmu Ivánek & Company, kteří v nesmírně dramatickém finále porazili dvojnásobného vítěze z let 2004 a 2005, AC Gamaspol Jeseník 3:2. Finále však režíroval dobrušský kapitán Roman Doubek, jenž se zaskvěl hattrickem! Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Slavomír Částka z bronzového týmu AC Sextons 94 Hradec Králové. Cenu pro nejlepšího brankáře dostal Radim Netopil (AC Gamaspol Jeseník). Kanonýrem turnaje se s 12 góly stal Zdeněk Kadeřábek z Betonu Jeseník.

20.ročník 2009   65 týmů – vítěz Gamaspol Jeseník. Dvacátého ročníku Dobrušského poháru se zúčastnilo pětašedesát mužstev. Potřetí v historii turnaje se z vítězství radovali hráči Gamaspolu Jeseník, kteří ve finále zdolali Crikets Hradec Králové 4:1. Nejužitečnějším hráčem jubilejního 20. ročníku Dobrušského poháru se stal Jan Koblížek z týmu poraženého finalisty. Cenu pro nejlepšího brankáře převzal Jaroslav Šteif z 1. FC Květnice Tišnov na Brněnsku. Pohár Hanky Doubkové neboli cenu fair–play za příkladné vystupování na turnaji pořadatelé udělili hráčům týmu United Frýdek–Místek. Nejlepším střelcem se stal s 18 brankami Patrik Plhák z vítězného týmu.

21. ročník 2010  60 týmů - 1. FC Květnice Tišnov. Do play off se tentokrát neprobojovalo ani jedno domácí dobrušské mužstvo. Nejlepším střelcem turnaje se stal Martina Chlupa, který se v jedenácti utkáních zapsal do střelecké listiny celkem třiadvacetkrát! Cenu pro nejužitečnějšího hráče si odvezl Petr Blažek z AC Sextons 94. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jiří Mašek (White Brothers). Cena Fair play Hanky Doubkové byla udělena týmu Modrý Balet Slaný.

2011    povodeň - turnaj se nekonal

22. ročník 2012       65 týmů mužů a 7 týmů žen - United Frýdek-Místek. Rekordní účast. Na 22. ročníku startovalo celkem 72 týmů a popvé se zúčastnili turnaje dámské týmy v Turnaji žen. Není bez zajímavosti, že přijely všechny přihlášené týmy a to i přes to, že loňský turnaj byl zrušen! Nejlepší střelec turnaje Marián Causidis z United Frýdek-Místek měl skvělý finiš – v semifinálovém zápase skóroval třikrát a v závěrečném finále dvakrát, čímž o jednu branku předstihl svého konkurenta z hradeckého Flamenga. Bez domácích - mezi osm nejlepších se neprosadilo ani jedno mužstvo z Rychnovska.

23. ročník 2013  55 týmů mužů a 12 týmů žen. V turnaji mužů zvítězil  tým White Brothers, který porazil v dramatickém penaltovém rozstřelu MCE Slaný 5:4.V turnaji žen jsme přivítali rekordní počet účastnic. Do druhého ročníku se totiž přihlásilo hned 12 týmů. Vítězkami se staly hráčky z týmu SPS Sázava, které nejdříve zdolaly v semifinále FC Hradec Králové A na penalty (2:3) a poté ve finále porazily tým Olympia Bruntál 2:0. Nejlepším střelcem v turnaji mužů se stal s dvanácti góly Libor Volf (MCE Slaný). 

24. ročník 2014  59 týmů mužů a 10 týmů žen. V turnaji mužů zvítězil tým Flamengo Hradec Králové, když ve finále porazil domácí tým Atletico Dobruška 3:2 a to až v prodloužení. V turnaji žen se z vítězství radoval tým AC Gamaspol Jeseník, který ve finále porazil tým Olympia Bruntál 1:0. Olympia tedy dva roky po sobě skončila na druhém místě. Nejlepším střelcem turnaje mužů se stal se třinácti góly kapitán Gamaspolu Jeseník Patrik Plhák a v ženské části turnaje se o prvenství podělily dvě hráčky (opět Gamaspol Jeseník) s pěti góly: Dominika Plháková sestra Patrika Plháka a Lucie Vavračová partnerka stejného hráče. Vytočilo se rekordních 32 sudů Dobrušské jedenácky.

25. ročník 2015    53 týmů mužů, 10 týmů žen a 5 týmů v turnaji vítězů DoPo. V Turnaji mužů si pro vítězství ve velkém teplu došel tým AC Gamaspol Jeseník, který se tak stal se čtyřmi vítězstvími nejúspěšnějším týmem v celé historii Dobrušského poháru. V duelu o bronzovou příčku hráči Wayne´s team Nové Město nad Metují těsně porazili Bukvice Vysoké Mýto 1:0. Černou kaňkou bylo mnoho odhlášených mužstev.

26. ročník 2016 57 týmů mužů. 8 týmů žen a 10 týmů v Turnaji veteránů nad 40 let. Celkem tedy rekordních 75 mužstev! Letošního turnaje mužů se mělo zúčastnit 60 mužstev, to ještě platilo v úterý před turnaje, pak se odhlásilo celkem 6 mužstev! I přes to, že jsme měli asi 18 náhradních týmů, doplnit se podařilo pouze tři volná místa. Většina náhradních týmů už měla jiný program, a nebo bylo už pozdě na poskládání mužstva - je to škoda, poněvadž jsem několikrát přihlášeným týmům psal, ať se odhlásí zavčasu. Turnaje mužů se tedy zúčastnilo celkem 57 týmů mezi nimiž byl i loňský vítěz AC Gamaspol Jeseník, který jel do Dobrušky s jasným cílem - vyhrát. Překazit mu to chtělo všech zbylých 56 týmů, a to včetně loňského poraženého finalisty Polib hrocha Choceň. Anbiciózní byl určitě celek FK Rapid Ústí nad Labem, za který nastoupil historicky nejlepší střelec I. ligy ve futsalu a i nejlepší střelec České reprezentace Martin Dlouhý. Výborné výsledky měli i v základních skupinách týmy Union Kostelec, Flamengo Hradec Králové, STS Chvojkovice, Indiana Plumlov, Rangers Brno, Komáři Filipov další. Dobře si vedl i pořadatelský tým FC Santus Dobruška, který nakonec doplatil na úzký kádr. Osmifinálový zápas dohrál bez střídání.  Poprvé v historii turnaje prošel vítězný tým celým turnajem bez jediného zavánění! Všech 11 zápasů vyhrál, a to dokonce v základní době hry a s neuvěřitelným skórem 66:5. AC Gamaspol Jeseník se stal s celkovým počtem pěti vítězstvím na DoPo nejúspěšnějším týmem v celé jeho historii. Za FK Rapid Ústí nastoupili futsalové osobnosti Martin Dlouhý a Miroslav Semerád. Turnaje se celkem zúčastnilo rekordních 75 mužstev (57 v Turnaji mužů, 8 v Turnaji žen, 10 v Turnaji veteránů. Vypilo se rekordních 31 sudů Dobrušského Rampušáka! Celkem padlo ve všech třech turnajích neuvěřitelných rovných 1000 gólů!!! 

27. ročník 2017 45 týmů mužů. 7 týmů žen a 11 týmů v Turnaji veteránů nad 40 let. Celkem tedy 63 mužstev! Do Dobrušky přijelo oproti loňské rekordní účasti méně týmů, ale o to kvalitnějších. Obhajovat vítězství z let 2015 a 2016 přijel AC Gamaspol Jeseník, který si na jaře 2017 vybojoval postup do I. ligy futsalu. Útočili tedy na zlatý hattrick, kterm už jednou v naší historii unikl, a to v roce 2006, kdy ve finále podlehl domácímu Santusu. Letos jim to přijel překazit nabitý tým Odchovanců hradeckého fotbalu, za které mimo ostatní nastoupili bratři Drozdové, kteří reprezentují ČR a hrají za Era-pack Chrudim. Tato síla se nakonec ukázala v semifinále jako rozhodující faktor a Gamaspol se musel spokojit s bojem o třetí místo, kde i Redbull Zábřeh byl nad jejich síly. Z vítězství se radoval tým Odchovanců hradeckého fotbalu, kteří ve finále porazily tým Zlej se(n) Pardubuce. Nejlepším střelcem byl David Drozd s 18 brankami, nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen jeho brácha David. Turnaj žen ovládl tým Antietanol Praha, který i přes velkou nepřízeň počasí dokázal neprohrát jediný zápas. Turnaj veteránů ovládl tým Stará garda Letohrad, který ve finále porazil domácí Atletico chuligán Dobruška  3:0. Nejlepším střelcem turnaje veteránů se stal hráč Letohradu Marcel Hájek (9 branek). Cenu Fair-play pořadatelé věnovali týmů Tým neohrožených žen Bruntál. Podruhé v historii turnaje prošel vítězný tým celým turnajem bez jediného zavánění! Všech 11 zápasů vyhrál, a to dokonce v základní době hry a s neuvěřitelným skórem 55:4. Už v sobotních odpoledních skupinách došlo k přesunutí některých skupin na hřiště s umělým povrchem, v nedělní program se na UT odehrál už celý. Poprvé v historii turnaje byli do pravidel doplněny akumulované fauly a čistý čas poslední dvě minuty druhého poločasu (pravidla byli zavedena od play-off v Turnaji mužů).

28. ročník 2018 31 týmů mužů, 9 týmů žen a 6 týmů v Turnaji veteránů nad 40 let. Celkem 46 mužstev. V Turnaji žen a v Turnaji veterů se loňským vítězům podařilo obhájit první místo i letos! Jeden z favoritů turnaje Gamaspol hned dvakrát zaváhal už v základní skupině, a tak na souboj s týme Golden Guns (vloni hráli pod názvem Odchovanci hradeckého fotbalu) došlo už ve čtvrtfinále a stejně jako vloni byli úspěšnější hráči z hradecka. Dramatické podívanou přinesli oba zápasy o medaile. V Zápase o třetí místo vedl tým Lukec tým Brno nad Komárama z Filipova už 3:0, zápas ale nevzdal a do konce zápasu vyrovnat na 3:3 a v penaltovém rozstřelu nezaváhali. Ve finále vedl tým Golden Guns už 3:0 nad týmem SFC Rebels Šumperk. Rebels ale dokázal vyrovnat na 3:3 a bylo zaděláno na drama - konec zápasu ale opět patřil týmy z hradecka a tak jako třetí tým v historii DoPo dokázal obhájit vítězství v turnaji. Vítězství v turnaji žen obhájil tým Antiethanolu Praha, když ve finále porazili nováčka v turnaji Časlavandy. Třetí příčku obsadil Tým neohrožených žen Bruntál. Turnaj veteránů vyhrál tým Bláža tým HK, druhý skončil tým Kapitán Duchcov a na třetí příčce domácí tým Antletico chuligán Dobruška. Cena Fair play Dobrušského poháru zůstala doma. Za rytířský čin ji převzali hráči týmu pořádajícího klubu FC Santus Dobruška. V zápase proti STS Chvojkovice prohrávali 0:1, když se jim podařilo vsítit vyrovnávající gól - rozhodčí ho uznal, ale domácí přiznali, že si před vstřelením branky pomohli faulem, který sudí přehlédl. Gól byl odvolán a další už Santus nevstřelil. Zápas tak prohrál 0:1. Bodová ztráta připravila Santusáky o postup ze skupiny. Scházel jim jediný bod. Z postupu se na jejich úkor radoval právě soupeř z Chvojkovic.

29. ročník 2019 23 týmů mužů, 11 týmů žen a 7 týmů v Turnaji veteránů nad 40 let. Celkem 41 mužstev. Dobrušský pohár ve futsalu 2019 se odehrál poprvé ve své třicetileté historii v průběhu jediného hracího dne. Vůbec poprvé se Turnaje veteránů zúčastnilo i zahraniční mužstvo, konkrétně ze sousedního Polska. Tým Retrorapid Bielsko-Biala to má do Dobrušky okolo 280 kilometrů a neodjel od nás s prázdnou – skončil na třetím místě. Stříbro bral domácí tým Atletico Chuligán Dobruška a celkovým vítězem Turnaje veteránů se stal bez jediné porážky tým Indiana Plumlov. Turnaj mužů přijel potřetí vyhrát tým Golden Guns z Hradce Králové – z dvojčat Drozdů však letos nastoupil pouze David a tak první jejich historická porážka na DoPo přišla už v základní skupině s týmem Louka Košťany. Golden Guns opět narazil v play-off na tým AC Gamaspolu Jeseník – který do té doby vše vyhrál s celkovým skórem 50:5. Čtvrtfinále mezi těmito týmy skončilo bez branek a o postupu rozhodla jediná proměněná penalta z kopačky Davida Drozda. A tak tým Gamaspolu už potřetí za sebou vypadl s týmem z hradecka. V semifinále narazili Golden Guns na tým Flamengo Hradec Králové, který do té doby neobdržel jedinou branku! Brankář Flamenga Zdeněk Procházka dokonce neobdržel jedinou branku celých osm zápasů v řadě, čímž stanovil nový rekord Dobrušského poháru! Do finále se však potřetí za sebou probojoval tým Golden Guns HK, který byl nakonec jediným přemožitelem Flamenga i Zdeňka Procházky – zvítězil 3:1. Do finále se tedy potřetí za sebou probojoval tým Golden Guns HK a soupeřem mu byl tým Indiany Plumlov – Golden Guns však zápas nezvládl a tak zlatý hattrick je stále zakletý – jediný tým co to kdy dokázal byl tým Kanárci Bohuslavice v letech 1991 až 1993. Indiana vyhrála 6:4. Na třetím místě skončil tým Flamenga HK. I v Turnaji žen se hrálo o zisk zlatého hattricku. Tým Antiethanol však nezvládl semifinálový zápas s týmem Surikaty Čáslav, když prohrál 1:3, a následně ani boj o třetím místo s Týmem neohrožených žen Bruntál – 0:1. Tým z Bruntálu tedy jako vloni skončil na třetí pozici. Ve finále na sebe tedy nakonec narazily týmy Surikaty Čáslav a Cuba Libre Ladies Hradec Králové. Z vítězství se radovaly dámy z Cuba Libre Ladies, když Surikaty porazily 3:0 a celým turnajem tedy prošly bez jediného zaváhání. Surikaty jako v loňském roce skončily na druhé příčce. Devětadvacátý ročník, který se v Dobrušce poprvé odehrál v průběhu jediného hracího dne, byl jedním z nejpovedenějších. Turnaj celkově ovládl tým Indiany Plumlov, který vyhrál Turnaj mužů i veteránů a dokonce měl v obou turnajích i nejlepší střelce. Celkem se odehrálo 130 zápasů, ve kterých padlo 584 branek. Všechny zápasy odpískal sbor osmi rozhodčích. A za to, že k nám pravidelně jezdí z velké dálky již mnoho let v podobném složení, jsme se jim jako pořadatelé rozhodli udělit cenu Fair Play, kterou udělujeme na počest naší zesnulé kamarádky Hanky Doubkové. I počasí nám letos přálo – vždyť za celý den se vytočilo celkem 21 sudů Dobrušské jedenáctky a celkem 18 sudů nealka.

Nejlepší celkový třelec turnaje: Martina Chlupa – 23 gólů v jedenácti zápasech v roce 2010, hrál za vítězný tým 1. FC Květnice Tišnov: