DoPo 2007

Shrnutí

Poprvé se účastnili Dobrušského poháru konaném na Městském stadiónu v roce 2005 a hned se dobojovali do čtvrtfinále. Tam je vyřadil vítěz turnaje Gamaspol Jeseník. O rok později se probojovali "pouze" do osmifinále. V 18. ročníku Dobrušského poháru se jim již podařilo vyhrát. Tým, který byl rozhodčími, diváky i pořadateli považován za kvalitní, leč nikdy nebyl považován za favorita. Tým, který svou hrou je nenápadný, ale upoutá svým sportovním chováním. Proto také obdržel "Cenu fair play" a to nejen letos, ale i v roce 2005. O kom je řeč? Přeci o týmu Indiana Plumlov.

Ale pěkně od začátku. Na letošní ročník Dobrušského poháru bylo přihlášeno 65 mužstev z celé republiky. Jelikož jeden tým nepřijel, zúčastnilo se proto letošního ročníků rekordních 64 týmů.

V sobotu se hrály základní skupiny za pěkného slunečného počasí, které přispívalo dobrému futsalu. Ve třinácti základních skupinách, tedy ve 125 zápasech padlo celkem 498 branek. To jsou v průměru necelé čtyři branky na utkání.

Ze sobotních základních skupin postoupilo celkem 32 mužstev do nedělních postupových skupin. Do těchto skupin se probojovali pouze tři týmy z Dobrušky a to Living Legends Dobruška, Ivánek & Company a pořadatelský tým F.C. Santus Dobruška. Bohužel pro domácí týmy se do vyřazovacích zápasů probojoval jen jeden dobrušský tým Ivánek & Copany. V propadlišti postupových skupin také překvapivě zůstal tým Gamaspol Jeseník, který za poslední tři roky dvakrát turnaj zvítězil a jednou skončil na druhém místě.

Osmifinálové zápasy se stali osudné týmu Olympia Bruntál, který byl považován za favorita turnaje. Vyřadil jej celek Hotel Metuje Nové Město nad Metují, který nakonec skončil na čtvrtém místě. Na třetím místě skončilo 1. DFK Slaný, které ve vyřazovacích zápasech dvakrát uspělo při penaltovém rozstřelu.

Ve finále se utkali India Plumlov a Ivánek & Company. Zde se povedl týmu Indiana Plumlov husarský kousek. Přibližně v polovině utkání byl pro tento tým nepříznivý výsledek 0:2 a každý hovořil o jasné záležitosti. Indiana však nehodila flintu do žita, dala se dohromady a stav otočila v konečný výsledek 3:2. Finálové utkání s takovýmto zvratem Dobrušský pohár dlouho nezažil.

Jen pro shrnutí. Celkem padlo 654 branek ve 187 utkáních. Dalších 30 branek padlo při penaltových rozstřelech. Myslím, že kdo si letos přijel zahrát futsal, nebo se jen přišel podívat, určitě si odnesl dobrý zážitek a my doufáme, že se za rok opět sejdeme.

Michal Skočdopole  Kompletní výsledky zpracováné přehledně v tabulkách v excelu ke stažení:

Fotogalerie: