DoPo 2011

Shrnutí

Vše skončilo dříve než to mohlo začít

 Přírodě neporučíš. Letos, kdybychom měli tu moc přírodě poručit, přikázali bychom tomu nahoře zavřít kohoutky. Bohužel to neumíme a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo.


 Ve čtvrtek i v pátek vypadala předpověď dobře. Pršet mělo přestat v pátek zhruba do dvou hodin odpoledne. Sobota měla být polojasná až oblačná bez deště ani hic ani zima. Neděle v podobném rázu, snad jen odpoledne pomalu přeháňky. Vše vypadalo ideálně. Trávníky hezky zavlažený, teplota a sluníčko akorát na fotbálek. Při přečtení informace o třetím povodňovém stupni na Zlatém potoku (Dědině) jsme litovali lidi ohrožené nebo zasažené povodní.


 V pátek ve dvě hodiny odpoledne už byly přípravy letošního poháru v plném proudu. Pomalu se navážely potřebné věci, chystalo se posezení, brány již byly navléknuty do sítí. Vše šlapalo jak má. Lajnovací parta se chystala lajnovat hřiště. Pochůzkou po "centrálním dvorci" (hřišti číslo 1 hned u pořadatelského stanoviště) bylo zjištěno, že toto hřiště je od trvalých dešťů dost podmočené, proto jsme se rozhodli toto hřiště zatím vynechat a případně jej použít až v neděli. Když lajnovací parta přešla kolem třetí hodiny dolů na hřiště hned u křižovatky, zjistili jsme, že je od křižovatky pomalu zaplavováno z příkopu. Proto jsme vynechali dvě hřiště hned u křižovatky. V přední části jsme tedy nalajnovali čtyři hřiště, která však nestačila. Proto byl vyslán sekáč Miloš se sekačkou na plochy směrem na Mělčany. Zatímco byly lajnovány hřiště na pření ploše, on sekl zadní plochu. Když jsme přešli dozadu, viděli jsme, jak sekačka hrne v některých místech menší množství vody před sebou. Prošli jsme celou tuto plochu a našli jsme dost míst, která byla relativně suchá a po chvilce kombinování i vymysleli rozmístění hřišt tak, že bychom jich zde nalajnovali šest. Mezitím jsme zjistili, že z protějšího pole přes silnici již teče voda. Byli jsme překvapení, kde se ta voda bere, ale uklidnilo nás, když voda netekla na naši plochu ale odtíkala níže směrem na stanové městečko. Vyměřovali jsme hřiště a zhruba kolem půl sedmé jsme zjistili, že na této zadní ploše, kde byla ještě suchá místa, bylo více a více vody. Mezitím jsme také zjistili, že nalajnované hřiště v přední části jsou už zatopené a nebude je možné použít.

 

V tuto chvíli už i největší optimisti byly pesimističtí. Začali jsme přemýšlet co s tím. Jaká tedy byla situace. V přední části byly všechny hřiště zatopeny a v zadní části byla plocha také stále více podmočená. Jednou možností bylo odepsat zadní plochu, nechat ji napospas kopačkám. Podmočení však bylo takové, že jsme odhadovali pouze zhruba dva zápasy na trávě a zbytek turnaje v blátové vaně jako tomu bylo v roce 2000. Další možností bylo použít hlinitopísčité hřiště, které bylo pužíváno v předchozích ročnících jako parkoviště. Toto hřiště však díky dešťům a špatnému podkladu bylo také nepoužitelné. Po pár zápasech by z toho vzniklo takové oraniště, že by šlo o zdraví. Kdyby toto hřiště bylo ve stejném stavu jako v roce 2001, kdy se na něm hrál takřka úžasný plážový fotbálek, asi bychomm neváhali. Bohužel vyhrála třetí varianta - zrušit letošní ročník Dobrušského poháru.

 

Když jsme se tedy definitivně rozhodli pro tuto možnost, okamžitě jsme začali obvolávat týmy, na které jsme měli telefonní čísla. Rozesílali jsme emaily na všechny strany a vyvěsili informaci na náš web i na facebook. Tato informační akce proběhla vcelku efektivně, protože do Dobrušky přijelo pouze několik týmů, ke kterým se zpráva dostala už pozdě.

 

Rozhodnutí zrušit letošní ročník bylo pro nás těžké. Tímto se dostal klub do vysoké ztráty, protože byla již nakoupena většina zboží na občerstvení, několik desítek kilogramů masa, několik desítek kilogramů klobás a párků, byl nastrouhán lavor brambor na bramboráky apod. Naštěstí většinu nápojů včetně piva bylo možné vrátit.


 Doufáme, že Vás tento vývoj událostí a toto naše rozhodnutí zrušit letošní ročník neodradilo od účasti v příštím roce.

Michal SkočdopoleFotogalerie: