DoPo 2012

Shrnutí

Rekordní účast. Na letošním ročníku startovalo celkem 72 týmů (65 mužských a 7 ženských). Není bez zajímavosti, že přijely všechny přihlášené týmy (ani jedna omluva či neúčast bez omluvy).

Ženská premiéra. Poprvé a úspěšně se na DOPO představily ženy. Finále se hrálo ve skvělé atmosféře, kdy už souboje v mužských skupinách skončily. Z vítězství se radoval rezervní tým FC Hradec Králové, který ve čtvrtfinále play off vyřadil kolegyně z „áčka".

Bratrovražedný boj. Podobnou smůlu měla družstva Gamaspolu Jeseník. Áčko a béčko vítěze DOPO z let 2004, 2005 a 2009 svedl los do stejné nedělní skupiny.

Bez domácích. Mezi osm nejlepších se neprosadilo ani jedno mužstvo z Rychnovska.

Nejlepší střelec turnaje Marián Causidis z United Frýdek-Místek měl skvělý finiš – v semifinálovém zápase skóroval třikrát a v závěrečném finále dvakrát, čímž o jednu branku předstihl svého konkurenta z hradeckého Flamenga.

V dresu Atletika Dobruška nastoupil odchovanec Dobrušky, mistr ČR z Liberce a bývalý kapitán prvoligového Kladna Lukáš Killar. Přesto favorizovaný celek „umřel na krásu" a do play off se neprobojoval.

Nepřízeň počasí. Vloni se kvůli záplavě hřiště podruhé v historii nehrálo. I letos průběh turnaje poznamenala nepřízeň počasí. Kvůli vytrvalému dešti se v neděli muselo hrát na náhradních hřištích. Během play off přišlo dokonce krupobití, přesto byl program dodržen podle plánu.
DOPO ve výsledcích


Kompletní výsledky zpracováné přehledně v tabulkách v excelu ke stažení:

Fotogalerie: