FC SANTUS DOBRUŠKA pořádal 29.12.2023 Zimní Dobrušský pohár ve futsalu. Zúčastnilo se ho 10 mužstev z různých koutů ČR. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili - byla to úžasná zábava sledovat hráče z první a druhé nejvyšší fotbalové ligy či mužstvo z druhé futsalové ligy Havlíčkův Brod. Příští rok se na Vás opět těšíme a teď už směřujeme myšlenky na hlavní turnaj, který se bude konat 22. a 23. června v Dobrušce!

Fotografie čtyř nejlepších týmů ZiDoPo 2023!

Šťastný nový rok!

Po neuvěřitelných 33 letech jsme uspořádali halový turnaj. Zúčastnilo se ho 10 mužstev z různých koutů naší republiky a k vidění byly opravdu zajímavé zápasy a krásné góly. Putovní ručně vyráběný pohár, který 33 let ležel v naší boudě, má nového majitele a tím je vítěz Zimního Dobrušského poháru ve futsalu Team Coco Pardubice. Na druhém místě se umístil tradiční a úspěšný domácí tým Atletico chuligán Dobruška, který se účastní i letního turnaje. Třetí skončil tým Spielmachers Chrudim a trochu překvapivě až na bramborové pozici skončil druholigový účastník futsalové ligy Klub futsalu Havlíčku Brod, který až do semifinálového zápasu procházel turnajem bez jediné obdržené branky.

Nejlepší střelec: Prchal Jiří - Havlíčkův Brod 9 branek

Nejužitečnější hráč: Mužík Ladislav - Team Coco Pardubice

Nejlepší brankář: Tlustý Jakub - Spielmachers Chrudim

Týmům děkujeme za účast a třeba se uvidíme na letním turnaji - Dobrušský pohár ve futsalu se uskuteční 22. a 23. června 2024 v Dobrušce na Městském stadionu Václava Šperla.

Eimann Martin - manažer turnaj

31.12.2023

V roce 2023 navážeme na historii. Píše se rok 1988 a klub FC Santus Dobruška uspořádává první ročník halového Dobrušského poháru. Halový turnaj se uskutečnil ještě následující dva roky. Poslední vítěz Dobrušského poháru je tedy z roku 1990. Nyní, o 33 let déle, začneme psát novou historii halového Dobrušského poháru - nyní pod názvem Zimní Dobrušský pohár ve futsalu. Ano 33 let byl tento originální dřevěný pohár schovaný v naší dřevěné boudě na stadionu. Jsem rád, že můžu být u toho a tento pohár zítra opět předat dalšímu vítězi našeho turnaje. Když v roce 1990 vyhrál turnaj místní klub Real Dobruška, tak jsem se teprve pár dní rozkoukával na tomto světě. Doufám, že začneme i díky nové sportovní hale v Dobrušce psát novou a dlouho historii...

Informace pro fanoušky:

1. Čistá hala - tzn. že po celé hale se budete moci pohybovat v sálové obuvi - tj. tribuna, bufet a chodby. Každý při vstupu dostane igelitovou tašku na své boty - kterou si každý odnese do své šatny, pro fanoušky

doporučujeme vzít na přezutí čistou obuv - pantofle, sálovou obuv, v opačném případě budou k dispozici i

jednorázové návleky.

2. Parkování - viz mapa – parkování možné na modře označených čarách.

3. Občerstvení - zajištěno po celou dobu

4. V hale je k dispozici tribuna, zhruba pro 300 diváků.

5. Ve skupinách se bude hrát jednou 10 minut hrubého času ale poslední dvě minuty zápasu se při přerušené hře stopují. V play-off se bude hrát 2x 10 minut, poslední dvě minuty druhého poločasu se budou opět stopovat při přerušené hře.

6. úprava akumulovaných faulů-Skupiny: za každý pátý akumulovaný faul a všechny následné bude bude nařízen desetimetrový pokutový kop. Play-off: za každý šestý akumulovaný faul a všechny následné bude nařízen desetimetrový pokutový kop, o poločase se akumulované fauly NEBUDOU mazat.

Představení sportovní haly Pulická, Dobruška:

Sportovní hala Pulická Dobruška, projektovaná Architektonickým studiem Hysek s. r. o. se sídlem v Plzni, disponuje hřištěm o rozměrech 40x20 metrů a tribunou pro téměř dvě stovky diváků, dále se nachází osm převlékacích šaten, sportovní bar, menší sportovní hala například pro stolní tennis.

Pravidla a Propozice:

Všeobecné informace o turnaji - pravidla

Termín: 29. prosince 2023

Místo konání: Nová sportovní hala Pulická, Dobruška

Hrací systém: dvě skupiny po pěti týmech. Ze skupiny postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále ->semifinále -> o třetí místo/finále

Počet hráčů:  4 + 1

Hřiště: 20 x 40 m, parkety

Výstroj: Každý tým musí mít jednotné dresy označené čísly. Je nutná sálová obuv, která nezanechává za sebou žádné barevné stopy.

Pravidla: Hraje se dle platných pravidel FIFA pro futsal s drobnými úpravami pro náš turnaj

Rozhodčí: Utkání budou rozhodovat dva rozhodčí.

Soupiska: Obsahuje max. 15 hráčů přičemž - hráč může být na soupisce pouze jednoho týmu a  hráč nesmí být mladší 15-ti let

Prosíme všechny týmy aby soupisku poslaly na email: dobrusskypohar@gmail.com nejpozději den předem.

Upozornění:  Všichni hráči startují na vlastní nebezpečí!!!

Hrací systém a úprava pravidel pro turnaj Vánoční turnaj

1. Míč:. Míč velikosti č. 4 se sníženým odskokem.

2. Hrací doba: Hrací doba zápasu je 1 x 15 minut. Všechny zápasy se hrají na tzv. hrubý čas, poslední dvě minuty zápasu se bude zastavovat čas při přerušení hry. Zápasy play-off se budou hrát 2x10 min - také hrubý čas, poslední dvě minuty druhého poločasu se bude při přerušení hry zastavovat čas. Při nerozhodném výsledku v zápasech play-off následuje pokutový rozstřel, kromě finálového zápasu - který se prodlužuje o 1x5 min. a poté při nerozhodném stavu následuje pokutový kop.

4. Rozhodčí: Všechna utkání posuzují dva rozhodčí.

5. Žlutá a červená karta – STOP zápas: Žluté karty se během turnaje nekumulují, tzn. že libovolný počet obdržených žlutých karet jednoho hráče během turnaje nezpůsobí STOP hráči na další utkání. Obdržení červené karty způsobí hráči STOP na následující zápas. Pokud hráč po obdržení červené karty nastoupí v následujícím utkání, utkání je kontumováno v neprospěch týmu s provinilým hráčem.

6. Akumulované fauly:

• Míč musí být umístěn na značce 10 m kopu nebo na místě přestupku, za který byl desetimetrový kop nařízen, za předpokladu, že se tak stalo v místě mezi brankovou čárou bránícího družstva a imaginární čárou nacházející se mimo pokutové území 10 m od brankové čáry a rovnoběžnou s ní.

• Došlo-li v této oblasti k přestupku, za který se nařizuje desetimetrový kop, může si hráč provádějící kop zvolit, zda desetimetrový kop zahraje ze značky 10 m kopu nebo z místa přestupku.

• Hráč provádějící kop musí být jasně určen.

• Brankář bránícího družstva musí být minimálně 5 m od míče, dokud míč nebude ve hře.

• Všichni hráči mimo hráče provádějícího desetimetrový kop a bránícího brankáře musí být: na hrací ploše, nejméně 5 m od míče, za míčem, mimo pokutové území.

7. Oddychový čas: v našem turnaji není povolen

8. Konečné pořadí ve skupinách: O konečném pořadí skupin rozhoduje:

rozstřel: Před pokutovým rozstřelem nahlásí obě mužstva tři hráči, kteří budou zahrávat pokutové kopy. Poté se uskuteční série tří pokutových kopů. Pokud skončí nerozhodně, následuje náhlá smrt. Sérii tří kopů zahrávají hráčky v nahlášeném pořadí a pokutové kopy v náhlé smrti realizují shodní tři hráči ve stejném pořadí.

10. Začátek utkání: Všechna mužstva si hlídají začátky svých utkání, která mohou být z důvodu např. předchozí kontumace posunuty. Pořadatel si vyhrazuje právo změnit ve výjimečných případech pořadí zápasů ve skupině. Tato změna pak bude vyhlášena.

11. Konec utkání: Na konci utkání zástupci (kapitáni) obou mužstev ve vlastním zájmu zkontrolují u rozhodčího správnost zapsaných výsledků, správná čísla (jména) střelců branek a případně potrestaných hráčů červenou či žlutou kartou.

Upozornění na některá pravidla futsalu platná i pro Vánoční turnaj:

12. Kontumace zápasu: Pokud se mužstvo nedostaví na příslušné hřiště k začátku utkání, zápas je kontumováno v jeho neprospěch. Při porušení pravidla STOP zápasu hráči, po předchozí červené kartě, je utkání kontumováno stejným způsobem. Pokud nastoupí k utkání hráč, který hrál za jiné mužstvo (je na soupisce jiného mužstva), bude zápas kontumován. Skóre kontumovaného zapasu je vždy 0:3 v neprospěch proviněného mužstva. Skóre kontumovaného zápasu je vždy počítáno do celkových skóre v tabulkách skupin.

13. Vyloučení z turnaje: Pokud dojde k jakémukoliv narušení hladkého průběhu turnaje ze strany hráče, může být dané mužstvo vyloučeno z turnaje bez nároku na vrácení startovného. Narušením turnaje je myšleno, fyzické napadení jiné osoby v areálu turnaje, poškozování majetku v areálu turnaje, hrubé nesportovní chování, nebo chování s rasistickým podtextem.