DoPo 2010

Shrnutí

V play off Dobrušského poháru rozhodovalo pět penaltových rozstřelů.

Vítězem Dobrušského poháru (DOPO) se stalo mužstvo 1. FC Květnice Tišnov z Brněnska. Ve finále zdolalo celek White Brothers 2:0. Jedenadvacátého ročníku turnaje v malém fotbale se v areálu Městského stadionu Václava Šperla zúčastnilo šedesát sportovních kolektivů.

 

Dvoudenní klání zahájily v sobotu souboje ve dvanácti pětičlenných základních skupinách. Do nedělního programu postoupilo dvaatřicet nejlepších mužstev. Překvapivě mezi nimi chyběl tým pořádajícího FC Santus Dobruška, jehož hráči slavili finálový triumf před čtyřmi lety v roce 2006. Naopak zcela suverénně si počínali trojnásobní vítězové DOPO a obhájci loňského prvenství hráči Gamaspolu Jeseník. V sobotní základní i v nedělní skupině neztratili v sedmi zápasech ani bod. Jenže v prvním kole play off se právě na jejich úkor zrodilo velké překvapení. Gamaspol se v duelu proti Westhamu Slaný ujal vedení a zdálo se, že kontroluje postup mezi osmičku nejlepších. Jenže Westham minutu před koncem dramatického osmifinálového střetnutí vyrovnal. V následném rozstřelu ze značky pokutového kopu měli penaltoví exekutoři ze Slaného více štěstí. Uspěli dvakrát, střelci Gamaspolu pouze jednou. Senzace byla na světě!

 

Do play off se tentokrát neprobojovalo ani jedno domácí dobrušské mužstvo. Nejblíže k tomu mělo Atletico Chuligán, ale v přímém souboji o postup do osmifinále těsně podlehlo hradeckému Zeppelinu 1:2. K postupu chyběl jediný bod.

 

Zatímco o postupujícím z osmi osmifinálových střetnutí se v penaltovém rozstřelu rozhodovalo pouze jednou, musely ve čtyřech čtvrtfinálových soubojů určit dodatečné pokutové kopy hned tři semifinalisty!

 

Už potřetí v historii DOPO se na pomyslný třetí stupínek postavili hráči královéhradeckého AC Sextons 94. V semifinále je v penaltovém rozstřelu s pořadovým číslem 5 pokořili "bílí bratři" White Brothers (6:5). V souboji o třetí příčku se Modrý Balet ze Slaného musel sklonit před zkušenostmi hráčů Sextons (3:0).

 

Nováčka II. futsalové ligy Květnici Tišnov dovedly k zisku nejcennější trofeje přesné zásahy Martina Chlupa. Nejlepší střelec turnaje se jako jediný zapsal do střelecké listiny semifinálového klání proti Modrému Baletu Slaný (1:0). Ve finále skóroval také pouze on. Síť za zády gólmana White Brothers rozvlnil dvakrát. Kanonýr DOPO 2010 se v jedenácti utkáních zapsal do střelecké listiny celkem třiadvacetkrát!

 

"Letošní ročník se od předchozích lišil tím, že se do závěrečné vyřazovací části probojovala řada nových týmů nebo mužstev, kterým se v předchozích letech tolik nedařilo. Kvůli pátečnímu nočnímu lijáku a sobotnímu vytrvalému dešti jsme museli improvizovat a přemístit dvě ze šesti hřišť na vzdálenou náhradní travnatou plochu. Přesto si myslím, že se nám letos opět podařilo zorganizovat velmi kvalitní turnaj," uvedl ředitel Dobrušského poháru Ivan Koláčný během závěrečného slavnostního vyhlášení nejlepších mužstev a předání individuálních cen za účasti starosty Dobrušky Petra Tojnara.

 

Cenu pro nejužitečnějšího hráče si odvezl Petr Blažek z AC Sextons 94. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jiří Mašek (White Brothers). Cena Fair play Hanky Doubkové byla udělena týmu Modrý Balet Slaný.

Článek převzat z Rychnovského deníku. Autor článku Miroslav Sixta. 
Kompletní výsledky zpracováné přehledně v tabulkách v excelu ke stažení:

Fotogalerie: