DoPo 2008

Shrnutí

"Ivánek" se napotřetí dočkal

Letošního turnaje v malém fotbalu Dobrušský pohár se zúčastnil rekordní počet 68 týmů

 Dobruška/ Před dvěma lety se na Dobrušském poháru objevili poprvé a hned dosáhli na pomyslné bronzové medaile. Vloni byli stříbrní a letos vystoupili až na samotný vrchol... Vítězem 19. ročníku dvoudenního turnaje v malém fotbalu se stali hráči týmu Ivánek & Company, kteří v nesmírně dramatickém finále porazili dvojnásobného vítěze z let 2004 a 2005 AC Gamaspol Jeseník 3:2.

Málem jako vloni

 Fotbalistům z Jeseníku se v závěrečném duelu turnaje podařilo zlikvidovat dvoubrankovou ztrátu a hráčům Ivánka se zcela jistě vybavily rok staré vzpomínky z loňského finále, v němž rovněž promarnili nadějné vedení 2:0 a z triumfu se nakonec radovala Indiana Plumlov (2:3).

Režisér finále: Doubek

 Letošní finále však režíroval dobrušský kapitán Roman Doubek, jenž se zaskvěl hattrickem! Skóre rozhodujícího zápasu otevřel střelou z dálky, na 2:0 zvýšil z trestného kopu a vítěznou branku si připsal poté, co před brankou Gamaspolu míč šťastně tečoval do sítě. "Letošní Dobrušský pohár, který pořádá náš klub FC Santus, měl rekordní účast. Představilo se celkem 68 mužstev. Dosavadním nejvyšším počtem bylo pětašedesát z roku 2004," prozradil Ivan Koláčný, šéf Santusu a ředitel turnaje. Do závěrečného play off se probojovala šestnáctka nejlepších týmů. Ve vyřazovacích bojích se fanoušci dočkali pěti penaltových rozstřelů. Vyřazení při nich hrozilo i oběma pozdějším finalistům. Gamaspol zachránily pokutové kopy ve čtvrtfinále proti DFK Slaný a exekutoři týmu Ivánek & Company zvládli lépe semifinálové penalty v duelu s Betonem Jeseník. Jeseničtí "Betonáři", držitelé Dobrušského poháru z roku 1995 v souboji o bronz neuspěli. Podlehli 1:2 hradeckému AC Sextons 94, které zopakovalo svoje nejlepší postavení v Dobrušce z roku 2005. "Sextoni" z rukou starosty Dobrušky Petra Tojnara převzali cenu Hanky Doubkové udělovanou za fair play vystupování. Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Slavomír Čáska z bronzového týmu AC Sextons 94 Hradec Králové. Ceny pro nejlepšího brankáře pořadatelé z FC Santus Dobruška udělili Radimu Netopilovi (AC Gamaspol Jeseník). Kanonýrem turnaje se s 12 góly stal Zdeněk Kadeřábek z Betonu Jeseník.

Článek převzat s drobnými úpravami z Rychnovského deníku. Autor článku Miroslav Sixta. Kompletní výsledky zpracováné přehledně v tabulkách v excelu ke stažení:

Fotogalerie: