DoPo 2020

Shrnutí

Gamaspol již po šesté vítězem DoPo.

Jubilejní 30. ročník Dobrušského poháru ve futsalu zná své vítěze. V podorlickém městě Dobruška se 18. července uskuteční futsalový turnaj s celkem 46 mužstvy. Sjeli se týmy ze všech koutů naší republiky a i jeden tým z Polska. Zastoupení týmů jsme letos měli  celkem z 11 krajů ČR – chyběli zástupci jen z Karlovarského, Jihlavského a Zlínského kraje.

Pojďme se podívat postupně, jak turnaj probíhal.

Letošní rok, je pro nás pořadatele velmi významný. Pořádající klub FC Santus Dobruška slaví čtyřicet let od založení klubu, Město Dobruška slaví 700. let od první zmínky a také turnaj byl letos jubilejní již 30. ročník. Na začátku roku jsme měli mnoho myšlenek, jak udělat turnaj letos vyjímečným. Bohužel propukl koronavirus a vše se zastavilo, a to i přípravy na náš turnaj. Zhruba na přelomu května a června jsme se rozhodli sejít a všichni pořadatelé jsme velmi dlouze diskutovali jestli zrušit nebo nezrušit. Výsledkem bylo, že turnaj uspořádáme za podmínky, že se turnaj do konce června naplní. A to se opravdu stalo a tak jsme na přípravu turnaje měli cca jeden měsíc - vše jsme řešili na poslední chvíli. Ale vše se podařilo v takovém v tom našem standartu. Bohužel, ale nezbyl čas na nic nového.

Turnaj tedy vypukl ráno v sobotu 18. července a to celkem na sedmi parádně připravených futsalových hřištích. Do turnaje mužů se přihlásilo 24 mužstev, které byli rozděleny do čtyř šestičlenných skupin. Postupovali čtyři nejlepší týmy přímo do osmifinále. Již ve čtvrtfinále na sebe narazil loňský vítěz Indiana Plumlov a soupeřem jim byl nejúspěšnější tým v historii DoPo AC Gamaspol Jeseník. Letos to však jasně vyznělo pro Gamaspol, který vyhrál 4:0. A tak měl hladkou cestu do finále, kam se opravdu dostal. Letošním vyzyvatelem ji byl tým Dodna Plzeň. Který se do finále probojoval poprvé. Za vydatného deště se hrál celkem pohledný futsal – ale dle historické posloupnosti to asi letos nemohlo skončit jinak. Poprvé dorazil AC Gamaspol Jeseník do východočeské Dobrušky na desátý ročník v roce 1999. AC Gamaspol Jeseník poprvé vyhrál na patnáctém ročníku v roce 2004 a vyhrál také dvacátý ročník v roce 2009. Pětadvacátý ročník turnaje v roce 2015 znovu vyhrál Gamaspol, takže letošní třicátý ročník Dobrušského poháru asi ani nemohl mít v kolonce vítězů jiný název než AC Gamaspol Jeseník. Tuto statistickou zajímavost můžeme uzavřít shrnutím, že hráči Jeseníku při svém letošním dvacátém startu na turnaji stáli podesáté na stupních vítězů! (6x 1. místo, 2x 2. místo a 2x 3. místo).O třetí místo se utkali týmy Atletico chuligán Dobruška junior s týmem Nanuk All Stars Slaným – tento zápas byl velice zajímavý, Slaný po 7 minutách hry prohrávali o tři branky. Nakonec zápas skončil 5:5 a po nevyzpytatelných penaltách se nakonec z třetího místa radoval tým Nanuk All Stars Slaný. Nejlepším střelcem se s 9 brankami stal hráč AC Gamaspolu Jeseník Jan Vavrač. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Ladislav Gunar z týmu Atletico chuligán Dobruška junior a nejlepším brankářem byl vyhlášen Radek Rychna z týmu Dodna Plzeň.

Turnaj žen letos měl zastoupení celkem deseti mužstev – poprvé k nám dorazili hráčky z týmy Futsal club Baník Ostrava – kteří nakonec skončili těsně pod bednou vítězů, z bronzu se radoval tým Surikaty Čáslav. Do finále se probojovali dva týmy z Hradce králové. Loňský vítěz Cuba Libre Ladies a Neprůstřelné vesty. Cuba Libre Ladies Hradec Králové nakonec po penaltovém rozstřelu se radovali z obhajoby vítězství a celkem na našem turnaji vyhráli již po třetí a stali se tak nejúspěšnějším týmem v Turnaji žen. Nejlepší střelkyní se stala Barbora Kubečková z vítězného týmu a nejlepší brankářkou byla vyhlášena Lenka Kluglerová z týmu Futsal club Baník Ostrava.

Turnaj veteránů měl letos rekordní zastoupení dvanácti mužstev. Z šestičlenných skupin postoupili vždy dva nejlepší týmy, kteří se o finálový zápas střetli v semifinálových zápasech. Nakonec v boji o třetí místo nastoupili týmy Bláža tým HK a KF Výškovice. Ze třetího místa se po výhře 2:0 radovali tým z Hradce Králové. Do finále se probojoval loňský vítěz Indiana Plumlov a vyzyvatelem jim byl tým Miláno Jaroměř – kteří do Dobrušky jezdí již mnoho let a byli účastníky Turnaje mužů – ten dokonce v roce 2001 vyhráli. A letos dokázali vyhrát i Turnaj veteránů, když porazili Indianu 3:1 a stali se již druhým týmem, který vyhrál turnaj mužů i veteránů – to vloni dokázal, a to dokonce v jeden rok, tým Indiany Plumlov. Nejlepším střelcem se stal se 13 brankami hráč Miloš Grac z Indiany Plumlov a nejlepším brankářem byl vyhlášen Tomáš Bůžek z tým Bláža tým HK.

Celkem se letos odehrálo 138 zápasů, ve kterých padlo 545 branek.


Turnaj Mužů

Turnaj Žen

Turnaj Veteránů

Fotogalerie: