DoPo 2006

Shrnutí

Poprvé v sedmnáctileté historii Dobrušského poháru - turnaje v malém fotbalu - se do finále probojoval domácí tým a hned byl úspěšný

Dobruška – Vítězem 17. ročníku turnaje v malém fotbalu se stali hráči pořádajícího týmu FC Santus Dobruška, kteří ve finále zdolali až po nesmírně dramatickém penaltovém rozstřelu obhájce cenné trofeje Gamaspol Jeseník 2:1.

Tým obhájce krůček od zlatého hattricku

Fotbalisté z Jeseníku byli jen krůček od zopakování zlatého hattricku mužstva Kanárci Bohuslavice, které v Dobrušce triumfovalo v letech 1991 až 1993. Po bezbrankovém finále nezačal Sanktus penaltový rozstřel na tři série nejšťastněji. Po úvodní sérii prohrával 0:1 (nedal Tomáš Praus). Poté, co neuspěl ani druhý dobrušský exekutor Pavel Hofman, měli jeseničtí fotbalisté dva mečboly - řečeno tenisovou technologií. Jenže poprvé zaváhali a po úspěšném pokusu dobrušského Michala Hofmana neuspěli ani podruhé.

Turnaj zakončila penaltová "náhlá smrt"

Pokutové kopy pokračovaly "náhlou smrtí" a hned následující penalty rozhodly. Michal Hofman byl i napodruhé úspěšný, zatímco pokus jeho soupeře vychytal brankář Martin Skočdopole, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.

Dominik Mitana vstřelil v utkání osm branek

Cenu pro nejužitečnějšího hráče převzal Michal Růžička z týmu CSKA Výšina, který do Dobrušky přijel ze severočeského Ústí nad Labem. Kanonýrem sedmnáctého ročníku Dobrušského poháru se stal autor čtrnácti gólů Jiří Babica z týmu FC Beton Jeseník. Střelec královéhradeckého Frantin Dogs Dominik Mitana, jenž se v utkání proti SDF blýskl rekordními osmi góly, se nakonec zastavil na třinácti přesných zásazích. Cenu fair play se pořadatelé z FC Santus Dobruška rozhodli udělit královéhradeckému celku AC Sextons 94 Hradec Králové.

Mezinárodní punc vystavil slovenský celek od Topolčan

Do semifinále se letos probojovala dvě mužstva s hráči z Dobrušky. Cestu do finále obhájci málem překazil celek Ivánek & Company, který dva bezbrankové zápasy v play off vyhrál zásluhou většího štěstí v penaltovém rozstřelu. Nejprve zdolal Foboz Slaný, pak ostravský Startronic Gastro, ale proti Gamaspolu se už k hráčům "Ivánka" štěstěna obrátila zády. Do Dobrušky se letos sjelo z původně přihlášených petapadesáti mužstev padesát jedna a zásluhou účasti slovenského týmu Florencia Vytovky Prašice turnaj získal mezinárodní punc. Konečnou v osmifinále vystavil mužstvu z obce nedaleko Topolčan pozdější vítěz turnaje.

Článek převzat z Novin Rychnovska. Autor článku Miroslav Sixta.  Kompletní výsledky zpracováné přehledně v tabulkách v excelu ke stažení:

Fotogalerie: