Úvod Turnaj žen Zajímavosti

Zajímavosti

Turnaj žen

V rámci DoPo již od roku 2012 pořádáme i Turnaj žen, který je jedním z nejvyhlášenějších turnajů svého druhu v republice. Letos se ho zúčastnilo jedenáct týmů, které byly rozděleny do dvou základních skupin – pětičlenné a šestičlenné. Z obou skupin postoupila vždy čtyři nejlepší mužstva. Následovalo play-off, přičemž již ve čtvrtfinále na sebe narazili dva dvojnásobní vítězové DoPo – tým AC Gamaspol Jeseník, který vyhrál turnaj v letech 2014 a 2015, a tým Antiethanol Praha, který turnaj vyhrál v předešlých dvou letech 2017 a 2018. Antiethanol tedy (stejně jako Golden Guns HK v mužské části) usiloval o zlatý hattrick. Čtvrtfinále mezi oběma favority skončilo bez branek a o postupu rozhodly pokutové kopy, které v poměru 3:1 vyhrál tým Pohroma Antiethanolu Praha. 

  Antiethanol však nezvládl semifinálový zápas s týmem Surikaty Čáslav, když prohrál 1:3, a následně ani boj o třetím místo s Týmem neohrožených žen Bruntál – 0:1. Tým z Bruntálu tedy jako vloni skončil na třetí pozici. 

Ve finále na sebe tedy nakonec narazily týmy Surikaty Čáslav a Cuba Libre Ladies Hradec Králové. Z vítězství se radovaly dámy z Cuba Libre Ladies, když Surikaty porazily 3:0 a celým turnajem tedy prošly bez jediného zaváhání. Surikaty jako v loňském roce skončily na druhé příčce. Tým Cuba Libre HK se tímto výsledkem zařadil k týmům Antiethanolu Praha a AC Gamaspol Jeseník, které Turnaj žen vyhrály už dvakrát. Cuba Libre Ladies totiž první příčku vybojovaly již v roce 2016. Nejlepší střelkyní se stala hráčka týmu Surikaty Čáslav – Klára Vaněčková. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Kateřina Vávrová z vítězného týmu Cuba Libre Ladies HK. 

1. místo  Cuba Libre Ladies HK

 

2. místo Surikaty Čáslav

 

3. místo Tým neohrožených žen Bruntál

 

Kanonýrka turnaje: Klára Vanečková (Surikaty Čáslav) 9 gólů

 Nejlepší brankářka: Kateřina Vávrová (Cuba Libre Ladies HK)

Novinky
archiv novinek