Úvod Turnaj mužů Zajímavosti

Zajímavosti

Dobrušský pohár ve futsalu - Turnaj mužů

Turnaje mužů se zúčastnilo celkem 24 týmů, z toho bylo pouze 9 z Královéhradeckého kraje.  Zbytek se již tradičně sjel z různých koutů naší republiky – Ostrava, Slaný, Děčín, Praha, Prostějov, Jeseník, Plumlov či Zábřeh na Moravě. Týmy byly rozdělené do čtyř šestičlenných základních skupin, ze kterých postoupily 4 nejlepší týmy přímo do play-off, přesněji do osmifinále. 

Favoritů bylo několik, ale asi největším z nich byl opět tým Golden Guns z Hradce Králové. Ten se našeho turnaje zúčastnil již potřetí s tím, že předchozí dva ročníky vyhrál a to tak, že u nás zatím nepoznal jediného přemožitele. To však letos skončilo! Už v základní skupině prohrál tým Golden Guns s týmem FC Louka Košťany 2:3 a obsadil v základní skupině až druhé místo. A tak souboj s dalším favoritem turnaje AC Gamaspol Jeseník přišel už ve čtvrtfinále. Tým Gamaspolu až do čtvrtfinále vyhrál všechny zápasy s celkovým skóre 50:5. A tak přišlo na řadu, dle některých, předčasné finále – Golden Guns HK v čele s Davidem Drozdem proti AC Gamaspol Jeseník – účastníkovi druhé futsalové ligy a nejúspěšnějšímu týmu celé historie DoPo (5x 1. místo, 2x 2. místo, 2x 3. místo). Dle očekávání byl zápas vyrovnaný a za celkových dvacet minut hry nikdo branku vsítit nedokázal. Na řadu tedy přišly nevyzpytatelné pokutové kopy. Ze šesti pokutových kopů byl proměněn jenom jeden jediný, který vstřelil tým Golden Guns HK a postoupil tak do semifinále. 

Tam narazil na tým Flamengo Hradec Králové, který do té doby neobdržel jedinou branku! Brankář Flamenga Zdeněk Procházka dokonce neobdržel jedinou branku celých osm zápasů v řadě, čímž stanovil nový rekord Dobrušského poháru! Do finále se však potřetí za sebou probojoval tým Golden Guns HK, který byl nakonec jediným přemožitelem Flamenga i Zdeňka Procházky – zvítězil 3:1.

 Z druhé půlky pavouka play-off postupovala až do semifinále celkem suverénně mužstva Indiany Plumlov a SFC Rebels Zábřeh na Moravě. Indianě nakonec stačil jediný gól k postupu do druhého finále na Dobrušském poháru. Tam se Indiana probojovala již v roce 2007, kdy porazila tým okolo Ivoše Ulicha Ivánek & Company. 

Mužské finále tedy slibovalo pikantní souboj mezi Indianou a týmem Golden Guns, který se pokoušel o získání zlatého hattricku na DoPo. Stali by se teprve druhým týmem, kterému by se to na DoPo podařilo. Zatím jediným mužstvem, které dokázalo vyhrát třikrát za sebou, byl tým Kanárci Bohuslavice v letech 1991 až 1993. Nejblíže k hattricku na DoPo měl tým AC Gamaspol Jeseník, který zde zvítězil v letech 2004 a 2005, avšak v roce 2006 prohrál ve finále s domácím pořadatelským týmem FC Santus Dobruška. 

Finálový zápas nakonec skutečně nabídl dramatickou podívanou plnou vstřelených branek. Tým Indiany se dostal až do vedení 5:2 i díky tomu, že soupeři dlouhou dobu hráli bez brankáře a snažili se skóre zmírnit. To se jim ze začátku nevedlo, následně však snížili na pouhých 5:4 a minutu před koncem tedy bylo zaděláno na drama. Indiana však vzápětí zvýšila skóre na 6:4, které se již do konce zápasu nezměnilo. Dvacátý devátý ročník Dobrušského poháru ve futsalu tedy zcela zaslouženě vyhrál tým Indiana Plumlov. 

Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen David Drozd z týmu poraženého finalisty Golden Guns Hradec Králové. Nejlepším střelcem se stal hráč Indiany Plumlov Lukáš Kaďourek, který vsítil během devíti odehraných zápasů celkem 21 branek. Nejlepším brankářem byl dle pořadatelů vyhlášen Zdeněk Procházka a to za neuvěřitelných osm vychytaných nul v turnaji, z odehraných devíti zápasů – obdržel pouze tři branky v zápase s týmem Golden Guns HK. 


Zdroj: http://rychnovsky.denik.cz/ostatni_region/dvojnasobny-triumf-ac-gamaspolu-jesenik-20150721.html

1. místo Indiana Plumlov
2. místo Golden Guns HK
3. místo Flamengo HK
Nejlepší brankář: Procházka Zdeněk (Flamengo HK) - obdržel pouze 3 branky

 
Kanonýr turnaje: Kaďorek Lukáš (Indiana Plumlov) - 21 branek

Nejužitečnější hráč: Drozd David (Golden Guns HK)

 

Novinky
archiv novinek