Úvod Novinky Novinky na turnaji

Novinky na turnaji

11.07.2017

Akumulované fauly a čistý čas, více v článku...

Letos jsme si pro Vás přichystali celkem zásadní změnu, kterou zavedeme v play-off Turnaje mužů - akumulované fauly a čistý čas poslední dvě minuty druhého poločasu (budeme stopovat čas poslední dvě minuty - chceme zabránit zdržování hry). Tyto změny vyšly z vyhodnocení dotazníku, který vyplnili lonští účastníci. Těmito změnami se chceme zase o něco více pravidlově přiblížit futsalu. Přesné znění těchto pravidel se dočtete v našich propozicích.

Od play-off (platí pro Turnaj mužů):

• budou utkání řídit dva rozhodčí
  • budou se počítat akumulované fauly! 4x faul = desetimetrový kop na brankáře (hranice faulů je posunuta oproti pravidlům futsalu o dva fauly – máme kratší hrací dobu – v play-off 2x10 minut)
  • každý další faul znamená další desetimetrový kop, o poločase se fauly mažou
  • poslední dvě minuty (druhého poločasu) se hraje tzv. čistý čas – rozhodčí budou po každém přerušení hry zastavovat čas (chceme zabránit zdržování hry)
  • v případě, že dojde v poslední minutě k zahrávání 10m kopu či klasické penalty, čas se také zastavuje.