Úvod DoPo 2017 Informace

Informace

Do Dobrušky přijelo oproti loňské rekordní účasti méně týmů, ale o to kvalitnějších. Obhajovat vítězství z let 2015 a 2016 přijel AC Gamaspol Jeseník, který si na jaře 2017 vybojoval postup do I. ligy futsalu. Útočili tedy na zlatý hattrick, který jim už jednou v naší historii unikl, a to v roce 2006, kdy ve finále podlehl domácímu Santusu. Letos jim to přijel překazit nabitý tým Odchovanců hradeckého fotbalu, za které mimo ostatní nastoupili bratři Drozdové, kteří reprezentují ČR a hrají za Era-pack Chrudim. Tato síla se nakonec ukázala v semifinále jako rozhodující faktor a Gamaspol se musel spokojit s bojem o třetí místo, kde i Redbull Zábřeh byl nad jejich síly. Z vítězství se radoval tým Odchovanců hradeckého fotbalu, kteří ve finále porazily tým Zlej se(n) Pardubuce. Nejlepším střelcem byl David Drozd s 18 brankami, nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen jeho brácha David. Turnaj žen ovládl tým Antietanol Praha, který i přes velkou nepřízeň počasí dokázal neprohrát jediný zápas. Turnaj veteránů ovládl tým Stará garda Letohrad, který ve finále porazil domácí Atletico chuligán Dobruška  3:0. Nejlepším střelcem turnaje veteránů se stal hráč Letohradu Marcel Hájek (9 branek). Cenu Fair-play pořadatelé věnovali týmů Tým neohrožených žen Bruntál. 

Střípky z turnaje: 

  • Podruhé v historii turnaje prošel vítězný tým celým turnajem bez jediného zavánění! Všech 11 zápasů vyhrál a to dokonce v základní době hry a s neuvěřitelným skórem 55:4.
  • Za vítězný tým nastoupili dvojčata David a Pavel Drozdovy - hráči ERA-PACKu Chrudim a reprezentanti ČR
  • Turnaje se zúčastnilo celkem 63 mužstev (45 v Turnaji mužů, 7 v Turnaji žen a 11 v Turnaji veteránů.
  • Už v sobotních odpoledních skupinách došlo k přesunutí některých skupin na hřiště s umělým povrchem, v nedělní program se na UT odehrál už celý.
  • Poprvé v historii turnaje byli do pravidel doplněny akumulované fauly a čistý čas poslední dvě minuty druhého poločasu (pravidla byli zavedena od play-off v Turnaji mužů).

Turnaj veteránů:
1. Stará garda Letohrad
2. Atletico Chuligán Dobruška...
3. Bláža tým HK

Turnaj žen:
1. Antietanol Praha
2. Cuba Libre Ladies HK
3. SPS Sázava

Turnaj mužů:
1. Odchovanci hradeckého fotbalu
2. Zlej se(n) Pardubice
3. Rebull Zábřeh
4. AC Gamaspol Jeseník

Cena Fair play: Tým neohrožených žen Bruntál

Nejlepší střelec: David Drozd (Odchovanci hradeckého fotbalu)
Nejužitnější hráč: Pavel Drozd (Odchovanci hradeckého fotbalu)
Nejlepší brankář: Ondřej Scherler (Redbull Zábřeh)

Všem týmům děkujeme za účast! Příští rok se turnaj uskuteční 14. a 15. července.

Foto: Odchovanci hradeckého fotbalu

Foto: Antietanol Praha

Foto: Stará garda Letohrad

Novinky
archiv novinek